Košarkaši Zaboka u 15. kolu Premijer lige su gostovali kod Osijeka i izgubili sa 76 : 79. Bila je to još jedna utakmica koja se odlučivala u zadnjim trenucima, ovoga puta u korist domaćina. U prvoj polovici bolji je bio Osijek, u nastavku je Zabok izjednačio, jedno vrijeme i vodio, da bi se u završnicu ušlo potpuno izjednačeno. Minutu i pol prije kraja bilo je 76:76, nakon čega domaći pogađaju za 78:76, te postižu još poen iz slobodnog bacanja za konačnih 79:76. Najviše koševa u zabočkoj momčadi su postigli Antonio Črnjević, 23, Petar Marić 19 i Gabriel Marić 13. „Čestitke ekipi Osijeka na pobjedi i čestitam treneru Stipe Šarliji na prvoj pobjedi. Mislim da su bili danas za dlaku bolji. Mi smo imali nedopustivo loš ulazak u utakmicu, poslije smo se pokušavali vratiti ali jednostavno kada uđeš tako loše u utakmicu poslije se jednostavno stvari ne poklope onako kako bi čovjek htio.”, rekao je poslije utakmice trener Zaboka Ivan Tomas.

U ostalim jučerašnjim utakmicama Škrljevo je izgubilo od Splita 66 : 76, a Hermes Analitica od Šibenke 76 : 84. Sonik Puntamica i Dubrava Furnir svoj susret 15. kola igraju 30. prosinca, a utakmice Alkara i Zadra te Gorice i Cibone su odgođene zbog korone. Na nepotpunoj ljestvici vodi Zadar sa 24 boda, a Zabok je četvrti sa 21 bodom. U idućem prvenstvenom kolu koje se igra početkom siječnja Zabok je domaćin Škrljevu, a prije toga još će, u utorak 29. prosinca, odigrati i Kup utakmicu protiv Šibenke.