Košarkaši Zaboka pobijedili Cibonu i izborili majstoricu

21
Košarkaši Zaboka pobijedili su Cibonu 73:70 u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja Favbet Premijer lige te izborili majstoricu. Bila je to izjednačena utakmica s fokusom na obranu, što je donijelo i dosta promašaja. Na poluvremenu je Zabok imao prednost od +4. U nastavku u 24. minuti Zabok stiže do prednosti od 10 poena, ali brzo Cibona to smanjuje i do kraja utakmica ostaje otvorena. U posljednjoj četvrtini ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, pa se u završnici ušlo u ritam koš za koš i veći broj slobodnih bacanja. Zabok je tu zadržao pribranost i stigao do pobjede. Nickolas Neal je za Zabok postigao 22 koša, Savić je dodao 16, a Cinac 15. Treća utakmica koja će odlučiti tko će u polufinale na megdan Splitu, igra se u četvrtak u Zagrebu.