Medalje za zabočke kuglače na juniorskom svjetskom prvenstvu

32

Hrvatska ženska kuglačka reprezentacija, za koju je igrala i zabočka kuglašica Klara Sedlar, osvojila je naslov svjetskih juniorskih prvakinja, kuglašica do 23 godine. Na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u slovenskom Kamniku, druga je bila Njemačka, a treća Mađarska. Klara je srušila 581 čunj, što je bio drugi rezultat u našoj reprezentaciji. Hrvatska reprezentacija juniora za koju igra i igrač Zaboka Borna Bakran, osvojila je treće mjesto. Svjetsko prvenstvo juniora održava se također u Sloveniji, u Kranju, a svjetski prvaci su Nijemci, ispred domaćina Slovenaca. Borna Bakran je srušio 612 čunjeva, što je bio drugi rezultat od hrvatskih reprezentativaca. U današnjem sprintu Klara je, na žalost, ispala u prvom kolu, a Borna je osvojio brončanu medalju. Prvenstvo završava sutra nastupima u pojedinačnoj konkurenciji.