U organizaciji Zagorje Adventure Teama održan je HEP Zagorje Trekk, jedna od najomiljenijih i najposjećenijih treking utrka u Hrvatskoj. Ove je godine stiglo više od 600 trkačica i trkača, a start i cilj je prvi puta bio u Špičkovini. Na najdužoj stazi Challenge od 27 kilometara, prvi je bio Luka Filetin iz Orijentacijskog kluba Kapela, drugi Goran Lesjak iz Kluba cestovnog i planinskog trčanja Samobor, a treći Marko Leljak iz Sportskog kluba SRD 315 Sjeverozapad Varaždin. Kod žena je pobijedila Matea Grabovica iz Atletskog kluba Zabok, druga je bila Tamara Ravnak iz Slovenije, a treća Dijana Janžek iz Atletskog kluba Zabok. Na stazi Active od 16 i pol kilometara, najbrži je bio Domagoj Buzjak iz Zaboka ispred dva člana zlatarske Lastavice, Miljenka Komara i Dejvida Vlasnika. Kod žena je pobijedila Jelena Brezak iz Zagorje Adventure Teama. Druga je bila Jana Vađina i treća Antonija Kapušin iz Slovenije. Na najkraćoj stazi Light od osam i pol kilometara pobijedio je Marko Celižić iz Samobora. Drugi je bio Karlo Lesjak iz Orijentacijskog kluba Japetić, a treći Goran Nikolić. Kod žena je najbrža bila Davorka Holetić ispred Renate Hac i Valentine Špiranec.