U Rijeci je održano prvenstvo Hrvatske u plivanju, na kojem je nastupilo 408 plivačica i plivača iz 37 klubova. Pod vodstvom trenerice Lare Očić sudjelovalo je i sedmero natjecatelja iz Plivačkog kluba “Olimp“ Zabok koji su ostvarili  19 finala i osvojili 15 medalja, od čega osam zlatnih, šest srebrnih i jednu brončanu. Junior Petar Pavalić osvojio je šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu, i time postao najbolji plivač na Prvenstvu Hrvatske. I junior Vili Sivec osvojio je šest medalja, dvije srebrne i četiri zlatne, a mlađi junior Patrik Erceg je osvojio tri medalje, po jednu zlatnu, srebrnu i brončanu. Muška juniorska štafeta Olimpa u sastavu Vili Sivec, Petar Pavalić, Patrik Erceg i Leon Novak osvojila je treće mjesto.