U 17. kolu Druge hrvatske nogometne lige, krapinski Zagorec gostovao je kod Osijeka II i napokon upisao pobjedu 2:1. Zagorec je u prvom poluvremenu poveo 2:0 golovima Adžića i Kanceljaka, a domaći su u drugom tek ublažili poraz golom Babića. U ostalim utakmicama: Opatija-Dugo Selo 5:0, Marsonia-Belišće 2:1, Jadran Ploče-Sesvete 1:1, Međimurje-Mladost Ždralovi 0:5, Trnje-Zrinski Jurjevac 1:3, Bjelovar-Jadran Poreč 3:1 i Hrvace-Grobničan 2:2. Na ljestvici vodi Jadran Ploče s 39 bodova. Zagorec je na pretposljednjem, petnaestom mjestu s 12 bodova. U sljedećem kolu Zagorec će u Krapini ugostiti Hrvace.

U Trećoj nogometnoj ligi Centar igralo se 19. kolo. Gaj Mače gostovao je kod Lučkog gdje je poražen 4:2. Gaj je poveo golom Cvrtile u 21. minuti, a izjednačio je Džemaili u 36. Lučko u vodstvo dolazi u 53. minuti golom Kelave. Haramustek iz penala u 57. poravnava na 2:2. No, u 85. minuti Brekalo realizira kazneni udarac za novu prednost Lučkog, a konačnih 4:2 postavlja Hrs u zadnjim trenucima utakmice. Bistra je na svom terenu dočekala Maksimir i pobijedila 2:0 golom Šinka i autogolom Rosandića. Još su igrali: Ravnice-Dinamo Odranski Obrež 1:0, Karlovac-Samobor 1:0, Segesta-Ponikve 0:3, Vrbovec-Trešnjevka 1:4, Vrapče-Mladost Petrinja 2:0, Sava Strmec-HAŠK 0:0 i Kurilovec-Lukavec 0:0. Na ljestvici vodi Karlovac s 48 bodova. Gaj je deveti s 23 boda, dok je Bistra dvanaesta s 21. U sljedećem kolu Gaj će u Maču dočekati sisačku Segestu, a Bistra gostuje u Samoboru. Prije toga, Gaj će u srijedu odigrati zaostalu utakmicu 18. kola, a u Mače dolazi Vrbovec.

Krenuo je proljetni dio natjecanja u Četvrtoj nogometnoj ligi Središte – skupina A. U 16. kolu zagorski derbi odigrali su Tondach i Rudar Dubrava Zabočka, a završilo je 2:2. Rudar je poveo u 30. minuti golom Krznara s bijele točke. Na isti način uzvratio je Frtalj u 44. minuti. Vodstvo Tondachu Frtalj donosi u 58. minuti, a konačni rezultat u 68. postavlja Tomislav Valaško. Vodeći Golubovec iznenađujuće je uvjerljivo s 4:1 poražen na gostovanju kod Brezovice. Jedini gol za Golubovec postigao je Kresonja. Stubica je na svom terenu poražena 1:0 od posljednjeg Vojnića. U dosta rastrzanoj utakmici, presudio je gol Prpića u 71. minuti. “Naša najlošija utakmica od kad sam u Stubici. Dečki su izgorjeli u želji. Htjeli su nešto, ali nismo odradili što smo trebali. Gosti su zasluženo pobijedili. Moramo se boriti dalje, moramo se dići. Imamo kratki roster, a danas nam nisu igrala niti dva glavna stopera. Jednostavno danas nismo bili pravi.”, rekao nam je nakon utakmice trener Stubice, Damir Srebačić. Straža je u Humu na Sutli ugostila Polet iz Svete Klare, a završilo je 0:0. Bez golova je završila i utakmica u Zaboku između Mladosti i Španskog. Klanjec je na svom terenu izgubio od Prečkog 2:0. Još su igrali: Blato-Zagreb 2:1 i Odra-Sesvetski Kraljevec 1:0. Na ljestvici vodi Golubovec s 36 bodova ispred Tondacha koji ima 33. Mladost je deveta s 21, a Rudar jedanaesti s 20. Klanjec je trinaesti sa 17 bodova, Stubica četrnaesta s 15, koliko ima i pretposljednja petnaesta Straža. U sljedećem kolu Rudar će ugostiti Blato, a Klanjec Brezovicu. Golubovec gostuje kod Zagreba, Tondach kod Poleta u Svetoj Klari, Straža kod Vojnića, Stubica kod Španskog i Mladost kod Sesvetskog Kraljevca.

U četvrtfinalu Kupa Hrvatske za nogometašice, Pregrada je ugostila Hajduk, a gošće iz Splita slavile su s uvjerljivih 10:1 i plasirale su se u polufinale. Jedini gol za Pregradu postigla je Petra Marec iz jedanaesterca. Hajduk kao prvoligaš bio je veliki favorit u ovoj utakmici i to se na kraju i pokazalo, a u prilog Pregradi nije išla niti ozljeda njihove najbolje igračice Andreje Šćukanec Hopinski na samom početku utakmice.

U 15. kolu 2. Hrvatske malonogometne lige Futsal Zagorje je gostovalo kod Zagreba 92 i izgubilo 8:1. U ostalim utakmicama: Rijeka-Petrinjčica 3:0, Uspinjača Gimka-Futsal Gorica 5:4 i Otočac-Bjelovar 7:5. Na ljestvici vodi Futsal Gorica s 37 bodova. Futsal Zagorje je peto s 13 bodova. U sljedećem kolu Futsal Zagorje je domaćin Uspinjači Gimki. Prije toga će još sutra odigrati zaostalu utakmicu 13. kola na gostovanju kod Bjelovara.

Nastavljen je proljetni dio prvenstva u Jedinstvenoj nogometnoj ligi Zagrebačke županije. Dinamo je u Jakovlju ugostio Rakov Potok, a utakmica je završila neriješeno 1:1. U ostalim utakmicama: Meštrica Gornja Lomnica-Lomnica 1:1, Sloga Križ-Vatrogasac Zdenci Brdovečki 4:1, Klas Mičevec-Turopoljac Kuće 3:0, Zrinski Farkaševec-Kupa Pokupsko 3:0, Polet Buševec-Jaska Vinogradar 0:3, Mladost Obrezina-Strmec Bedenica 3:1 i Klokočevac-Bregana 2:2. Na ljestvici vodi Jaska Vinogradar s 40 bodova. Dinamo je pretposljednji petnaesti s 13 bodova. U sljedećem kolu Dinamo gostuje kod Turopoljca.

Utakmicama 16. kola također je nastavljeno i natjecanje u 1. Županijskoj nogometnoj ligi Zagrebačke županije Zapad. Vrh je gostovao kod Bestovja i pobijedio 4:1. Pušća je ugostila Samoborski Otok i pobijedila 7:1. Mladost Luka gostovala je kod Sloge Suza u Orešju gdje je izgubila 2:0. Još su igrali: Sava Drenje-Jamnica Pisarovina 0:0, BSK Brdovec-Novaki 5:0, Krašić-Mladost Klinča Sela 3:1 i Mladost Kraj Donji-Dinamo Okić 5:0. Na ljestvici vodi Sava s 41 bodom ispred Pušće koja ima 38. Vrh je četvrti s 29 bodova, a Mladost Luka osma s 19. U sljedećem kolu Vrh je domaćin Savskom Marofu, Mladost Luka Krašiću, a Pušća gostuje kod Jamnice.