U Zagorskim Selima večeras će biti održana druga po redu manifestacija „Kušaj fiš na zagorski”: Kako je za Radio Stubicu istaknula načelnica Ksenija Krivec Jurak, manifestacija se prošle godine pokazala kao puni pogodak te su je odlučili održati i ove godine. Večer će započeti u 18 sati edukativnim dječjim radionicama gdje će mališani moći naučiti više o slatkovodnim ribama iz rijeke Sutle. Članovi Ribolovnog društva Klanjec demonstrirat će tehnike pecanja pa će se djeca moći i sama okušati u ribolovu. Od 19 sati slijedi gozba s pravim delicijama za sve ljubitelje ribljih specijaliteta, bit će tu svega, navela je načelnica, od fiša, prženih ribica iz Sutle i šarana na rašljama, ali i pastrva i morskih riba, a neće biti zakinuti niti mesoljupci. Za glazbeni ugođaj pobrinut će se tamburaški sastav „Missters”. „Bit će to jedna lijepa ribarska večer u Zagorskim Selima. Želimo djeci i odraslima približiti ljepotu naše rijeke i upoznati ih s ribama koje u njoj žive. Vjerujem da će ovaj događaj svima ostati u lijepom sjećanju, a mi ćemo se potruditi da se za svakoga nađe nešto, od ukusne hrane do zanimljivih aktivnosti”, naglasila je načelnica.


