Vijesti

U sklopu projekta Erasmus+ u zabočku gimnaziju stigli učenici iz Finske

Svečanim dočekom gostiju iz Finske u Gimnaziji A. G. Matoša u Zaboku započela je druga etapa Erasmus+ projekta na temu dobrobiti u školskoj zajednici. „Sretan život ne nalaziš, već ga sam kreiraš!“, naziv je i temeljni moto projekta kojeg nastavnici i učenici zabočke Gimnazije provode s gimnazijom iz finskog grada Jaalasjärvija. Sudionici se kroz niz radionica, predavanja i druženja bave načinima kojima mogu poboljšati kvalitetu života u svojoj zajednici. Ravnateljica Bibijana Šlogar uputila je pozdrave gostima, a učenici su gostima prezentirali specifičnosti Hrvatske i zagorskog kraja. S druge strane, gosti su domaćinima prezentirali neke zabavne činjenice o Finskoj. Svečanost je obogaćena glazbenim nastupima učenika Petra Žukine i folklornog Ansambla Zabok. Sudionici projekta sudjelovat će u radionicama, te posjetiti Krapinske Toplice, Trakošćan, Zagreb, Gorski kotar i Rijeku.

Posljednje vijesti