Na misi zornici u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke jučer je upaljena četvrta svijeća na županijskom adventskom vijencu, kao i svijeća na adventskom vijencu Svetišta. Svijeće su upalili izaslanik župana Željka Kolara, savjetnik za protokol i odnose s javnošću Damir Galoić i rektor Svetišta te župnik u Mariji Bistrici Tomica Šestak koji je i predslavio svetu misu. Manifestacija paljenja županijskog adventskog vijenca Advent u Zagorju pokrenuta je 2004. godine i svake je godine donacijama u predbožićno vrijeme pomagala brojnim potrebitima. Sredstva su ove godine prikupljana za Udrugu distrofičara Krapina koja okuplja osobe oboljele od mišićne distrofije i srodnih neuromuskularnih bolesti s područja Krapinsko – zagorske županije. Na misi zornici u Mariji bistrici bili su i načelnik Josip Milički, predsjednik Općinskog vijeća Marije Bistrice Teodor Švaljek, načelnik Huma na Sutli Zvonko Jutriša te Marinela Katona Jurić iz Destinacijsko-promidžbenog kluba Zeleni bregi Pregrada.


