Izvedbom mjuzikla Six, sinoć je započelo 19. izdanje Glumačkog festivala u Krapini. Organizator se i ove godine potrudio dovesti u Zagorje odlične predstave, njih devet koje će do 26. travnja, osim u Krapini biti odigrane u 17 zagorskih gradova i općina. Ulaznice za s predstavu Six koju će publika imati prilike pogledati i večeras u krapinskoj Festivalskoj dvorani od 20 sati, rasprodane su još prije desetak dana.

„I to je možda neka nit vodilja za daljnje festivale da kao organizatori više pozornosti obraćamo na takve velike predstave koje su i glazbenog karaktera. To su skupe produkcije i traže više sredstava za realizaciju ali mi ćemo ići u tom smjeru i truditi se iduće godine ostati na tom nivou i dovesti nešto slično pred zagorsku publiku”, istaknuo je Končić. Župan Željko Kolar ponovio je kako je GFUK posebna kulturna manifestacija koja je postala brend Krapinsko-zagorske županije, ali i šire, zahvaljujući kojoj kazalište dolazi ljudima.

„Meni je kao županu posebno interesantan GFUK i po Zagorju gdje predstave dolaze u manje sredine, a dvorane koje su na raspolaganju uvijek su dupkom pune i uvijek se traži karta više. To je zapravo najveća vrijednost ovog Festivala”, rekao je župan i uputio čestitke organizatorima predvođenim Adamom Končićem. Ponudio je i da KZŽ iduće godine, uz 20. godišnjicu Festivala bude pokrovitelj, te da se organizira prava fešta. A da je doista bilo lijepo doći u Krapinu i družiti se sa zagorskom publikom koja je na kraju ustala na noge i zaplesala zajedno s glumicama, potvrdila nam je i jedna od glavnih akterica predstave Six Vanda Winter.

„Bilo je fenomenalno i jako smo sretne zato što smo se vratile u predstavu koju nismo igrale sada već deset mjeseci i zato što smo imali ovako krasan prijem na otvaranju Glumačkog festivala u Krapini. Mislim da je zagorska publika posebna i drago mi je da smo se družili. Mi glumci imamo potrebu povezati se s publikom u Hrvatskoj, a ovo je jedinstvena prigoda za to”, istaknula je Winter. Među brojnom publikom smo zatekli djevojke iz stubičkog kraja, koje je predstava oduševila jednako kao i činjenica da su je imale priliku pogledati na domaćem terenu.

„Bilo je savršeno i stvarno je odlično što smo predstavu mogli pogledati u Krapini. Ne kažem da nemamo mogućnosti otići u Zagreb, ali je super da se takve predstave dovode u Zagorje i svaka takva manifestacija je hvale vrijedna”, doznali smo od Eme i Karle iz Donje Stubice. Jednako oduševljene bile su i Alma iz Stubičkih Toplica te Gabrijela iz Gornje Stubice.

„Bilo je super. Oduševila nas je ta doza energičnost glumica na sceni tijekom cijele predstave, a i vokalno su bile odlične. Super je i to što je jedna ovakva predstava došla k nama. Svima nam je bilo blizu, odlično smo se zabavili i nadama se da će biti još ovakvih predstava kako bi ih mogao doći pogledati što veći broj publike”, ispričale su nam Alma i Gabrijela.







