I područje Općine Bistra nekoliko je puta pogodilo nevrijeme. Tuča je padala 13. srpnja, a 19. srpnja velike štete prouzročio je olujni vjetar. Kako je za Radio Stubicu rekao načelnik, Danijel Drviš, stradali su oni koji najviše pomažu, vatrogasci. Raskrivena je trećina vatrogasnog doma, nastradala je izolacija, podkonstrukcija, kuhinja s uređajima. Sreća je da je dom osiguran, pa će se sanacija dobrim dijelom pokriti. Načelnik je apelirao na mještane da veće štete svakako prijave. Najviše je bilo problema s padanjem stabala. Oštećeni su električni kablovi, pa još na jednom djelu nema javne rasvjete. Bez obzira na sve, nisu stali projekti poput uređenja Eko muzeja koji idu svojim tijekom. Postavlja se unutarnja stolarija i oprema, uređuje fasada i okoliš. U rujnu bi se radovi trebali privesti kraju.

Radovi u Podgorskoj ulici koji su stali, trebali bi se nastaviti nakon 5. kolovoza i do početka rujna trebali bi biti gotovi. Također se saniraju propusti na aglomeraciji, kako bi se moglo ići na tehnički pregled. Načelnik Drviš zamolio je mještane da se ne priključuju na kanalizaciju. Svi će dobiti pisanu obavijest kada će to moći učiniti. U gospodarskoj zoni odmaknuli su radovi na hali tvrtke DPD koja će imati više od sedam tisuća kvadrata i gdje se očekuje tridesetak novih radnih mjesta. Također i češki investicijski fond koji je ušao u zonu dobio je građevinsku dozvolu za prvi objekt koji bi trebao imati više od pedeset tisuća kvadrata.


