Vijesti

“Treba nam više ustanova za palijativne pacijente kako bi imali dostojanstven odlazak iz ovoga života”

Na području naše županije palijativnu skrb trenutno prima oko 120 pacijenata od kojih 30 zahtijeva intenzivniju skrb. U sklopu Doma zdravlja u Oroslavju, nalaze se i prostori mobilnog palijativnog tima i posudionica. Krapinsko-zagorska županija ju svake godine nastoji opremiti najpotrebnijim pomagalima. Ove godine su to medicinski električni kreveti i pripadajući madraci te anti – dekubitalni madraci, rekla je zamjenica župana Jasna Petek.

Liječnik Muharem Mehulić istaknuo je kako nam treba više ustanova u koje bismo mogli smjestiti palijativne pacijente kako bi imali dostojanstven odlazak iz ovoga života. Inače, palijativa ove godine obilježava 10 godina aktivnog djelovanja, rekao je koordinator palijativne skrbi za Krapinsko-zagorsku županiju Valent Balija. Gradonačelnik Viktor Šimunić istaknuo je kako će Grad biti i dalje raspolaganju i potpora u ovakvim aktivnostima. Ravnateljica Doma lja Željka Žnidarić poručila je kako je novom izmjenom Mreže javnozdravstvenih službi predviđeno povećanje kapaciteta u palijativnoj skrbi u našoj županiji te je u planu zapošljavanje novih kadrova.

Posljednje vijesti