U sklopu 30. Zagrebačkog maratona održano je i Prvenstvo Hrvatske u maratonu. Prvaci Hrvatske su Bruno Erent i Viva Kovač iz Atletskog kluba Agram, koji je osvojio i prva mjesta u muškoj i ženskoj ekipnoj konkurenciji. Trkački klub Maraton Krapina osvojio je ekipno 12. mjesto, a od pojedinačnih nastupa, Ante Radak bio je 41., Zvonimir Vlahović 47. i Miljenko Hmelina 76. Nastupio je i Ranko Miholić iz Atletskog kluba Zabok, koji je osvojio 68. mjesto.

U sklopu Dana kajkavskih riječi u Zlataru, održani su „Lastini putevi”, trkačka i biciklistička trail utrka u organizaciji Sportskog društva Lastavica. Trčalo se dužoj stazi od 11 kilometara, na kojoj se vozila i biciklistička utrka te na kraćoj stazi od šest kilometara. Na 11 kilometara najbrži su bili u muškoj konkurenciji Neven Čorko, Željko Mičuga i Darko Dominko. Kod žena Matea Grabovica, Zdravka Grandavec Špehar i Natalija Mučnjak. Na šest kilometara pobijedio je Željko Presečki ispred Žarka Ladišića i Ivana Turka. Kod žena je prva bila Jozefina Bulić, druga Lucija Mlakar, a treća Marija Gorički Ladišić. U biciklističkoj utrci slavio je Ivan Franjčec ispred Denisa Bogovića i Tomislava Bočkaja.