Vijesti

Otvaranjem klizališta i kućica na Oro trgu, počinje program “Adventa u Oroslavju”

Maja Šijan i Viktor Šimunić

Sutra počinje tradicionalna manifestacija „Advent u Oroslavju“. Kako je na konferenciji za medije rekao gradonačelnik Viktor Šimunić, program kreće otvaranjem klizališta i kućica na Oro trgu. Svečano otvorenje bit će u petak, 5. prosinca uz koncert Hrvatskih ruža. No, program će se održavati i kroz tjedan, tako da se će u Domu kulture, 4. prosinca biti konferencije „Women in Adria“. „Grad Oroslavje kreće u obranu titule najboljeg adventa u malim gradovima. Dvije godine za redom smo to osvojili i ovim putem se zahvaljujem svima koji glasaju za nas i nadam se da ćemo i ove godine biti uspješni.“, rekao je gradonačelnik.

Program je i ove godine bogat. Glavni koncerti bit će na Oro trgu, a također su tu i događanja u Domu kulture i Gradskoj knjižnici. Šimunić je naglasio da se svake godine trude dizati ljestvicu više i slušaju se posjetitelji. Tako je bilo prigovora da nema duhovne glazbe ili zagorske glazbe. Zato će ove godine jedan vikend biti posvećen duhovnoj, a jedan zagorskoj glazbi. „Imamo program za sve uzraste. Uspjeli smo dovesti novu regionalnu zvijezdu Jakova Jozinovića koji će održati koncert koji će biti besplatan, kao i svi ostali koncerti. Prošle godine su nam se događaji poput Čvarkijade, a koju smo preimenovali u Čvrčkijadu, pokazali veoma uspješnim, zato ove godine imamo duplo više ekipa. I naša peka će biti iskorištena za događaj pod nazivom Oroslavska šeflja. Tu su i nezaobilazni Moto mrazovi.“, rekao je gradonačelnik Šimunić te uputio poziv posjetiteljima da dođu podržati najljepši advent u Hrvatskoj.

Direktorica Turističke zajednice Oroslavja, Maja Šijan dodala je da će osim spomenutih događanja i koncerata tu još nastupati Hands & Voice – Tomi i Vladek, Dražen Zečić i Banana bend, u duhovnom vikendu Vanessa Mioč i Amorose, pa Kvartet Gubec i Črleni lajbeki, a tu je i doček u podne za djecu i mlade. U Domu kulture održavat će se tradicionalni božićni koncerti, dječje predstave i konferencije, a u Gradskoj knjižnici radionice za djecu i odrasle te drugi sadržaji. „Osim klizališta na Oro trgu su i kućice naših ugostitelja, njih osam, koje imaju različitu ponudu. Tu je i Fun park Sementa koji je za najmlađe pripremio vlakić, karusel i vrtuljak. Pozivamo sve ljude dobre volje da nam se i ove godine pridruže na „Adventu u Oroslavju“.“ – rekla je direktorica Šijan.

Posljednje vijesti