Sprema se 1. Zagorska kobasijada koja će se održati u Stubičkim Toplicama. Bit će natjecateljskog karaktera, pa se možete uključiti u borbu za najkobasu. Ocjenjivanje se organizira u tri kategorije: obična suha kobasica, salama od nedivljači i salama od divljači. Kobasijada se održava u subotu 22. veljače na sportskom igralištu od 11 sati, a zaprimanje uzoraka u ponedjeljak i utorak 17. i 18. veljače u Društvenom domu Strmec Stubički od 15 do 20 sati. Predsjednik stručnog žirija bit će chef Tomislav Špiček. Sve posjetitelje očekuje besplatna degustacija, kuhane kobase s dinstanim zeljem, štap kobas, domaći tradicionalni kolači te bogata ponuda eko-etno eno proizvoda uz domaća vina Udruge Peharček, sadržaji za djecu, kobas ples, nagrade te druga iznenađenja. Voditelj programa je Adam Končić, a za veselo raspoloženje pobrinut će se grupa Elixir. Organizator je TZ Općine Stubičke Toplice, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Krapinsko-zagorske županije te udruge topličkog kraja. Sve dodatne informacije oko zaprimanja uzoraka i sudjelovanja u natjecanju možete dobiti na broj mobitela Turističke zajednice 099/ 555 00 88.



