Roko Jaković, član Šahovskog kluba Oroslavje sutra putuje na Europsko juniorsko prvenstvu u šahu koje će se od 5. do 15. studenog održati u Antaliji u Turskoj. Roko je plasman na europsku smotru i nastup u reprezentaciji Hrvatske izborio osvojivši drugo mjesto na prošlogodišnjem Prvenstvu Hrvatske u kategoriji do 15 godina. Inače, Šahovski klub Oroslavje ostvario je svoj ovogodišnji plan osvojivši sedmo mjesto u 3. Hrvatskoj šahovskoj ligi Centar A te će i sljedeće godine igrati u istom rangu. Juniorska ekipa nije uspjela ostati u 1. ligi, ali su zato kadeti bili prvi u 2.A ligi te se plasirali u najviši rang. Od pojedinačnih rezultata vrijedi istaknuti da je na kadetskom prvenstvu Kevin Kucelj bio je drugi u kategoriji do 12 godina, a Roko Jaković peti do 15 godina. Na juniorskom prvenstvu Roko je bio osmi, a Filip Car 15. do 17 godina. Srđan Basarić osvojio je 12. mjesto na Prvenstvu Hrvatske za veterane. Do kraja godine ostaje još ekipno ubrzano prvenstvo te pojedinačni nastupi.