U Kumrovcu je sinoć održana redovna izvještajno-izborna skupština zagorskog HNS-a. Funkciju predsjednika nastavit će obnašati Robert Šplajt, kumrovečki načelnik. Potpredsjednici su Anđelko Ferek Jambrek i Valentina Pakračić – Jambrek, a u Predsjedništvo su izabrani Jasmin Krizmanić, Nenad Sikirica, Albert Kontak, Danijela Lončar, Juraj Matkun, Vlado Vertuš, Žarko Ivančić, Jelena Bašić, Danijel Čupar, Dražen Vadlja, Tomo Hršak i Mario Podhraški. Šplajt je istaknuo kako zagorski HNS ima dva načelnika, predsjednika općinskog vijeća, 30 gradskih i općinskih vijećnika te da je stabilna organizacija s 20 podružnica, koja dobiva na zamahu. Dodao je kako je cilj ponovno postati barem treća najjača opcija u KZŽ, a onda i u RH te biti stabilna stranka centra koja okuplja stranke, brine o malom čovjeku, o budućnosti djece. Skupštini je prisustvovao i saborski zastupnik HNS-a Predrag Štromar koji je podsjetio na brojne konkretne rezultate ostvarene i na području KZŽ u periodu kada je obnašao funkciju ministra graditeljstva. Izrazio je vjeru u napredak i dobre rezultate HNS-a zahvaljujući ljudima koji podržavaju njezin rad. Prisutne su pozdravili i obratili im se predsjednik Središnjeg odbora HNS-a Jasmin Krizmanić te potpredsjednik stranke i županijski vijećnik Anđelko Ferek Jambrek


