U 22. kolu Treće nogometne lige – središte Gaj je u Maču protiv vodećeg Kurilovca odigrao 2 : 2 te mu tako prekinuo niz od pet uzastopnih proljetnih pobjeda. Gosti su dva puta vodili, a golove za poravnanje Gaja su postigli Haramustek u 32. i Šaban u 70. minuti. Krapinski Zagorec je, također na svojem terenu, sa 1 : 0 pobijedio posljednjeplasiranu ekipu Vrbovca, a jedini gol postigao je Smrekar iz penala tek u drugoj minuti sudačke nadoknade. U ostalim susretima ovog kola postignuti su sljedeći rezultati: Dugo Selo – Karlovac 1 : 1, Lučko – Trnje 0 : 1, Segesta – Vrapče 3 : 3, Trešnjevka – Jarun 0 : 2, Ponikve – Mladost Petrinja 0 : 0, Bistra – Hašk 2 : 2 i Špansko – Maksimir 0 : 0. Vodeći Kurilovec ima 52 boda, drugi Jarun 51, treće Trnje 48. Četvrti je Zagorec sa 38, a peti Gaj sa 33 boda. Šesto Lučko ima 32 boda, sedmo Dugo Selo 31, osme Ponikve 30, deveti Maksimir 29, deseta Bistra, jedanaesto Vrapče, dvanaesti Karlovac i trinaesta Mladost Petrinja imaju po 27 bodova, četrnaesto Špansko 22, petnaesta Segesta 21, šesnaesta Trešnjevka i sedamnaesti HAŠK imaju po 19 bodova, a zadnji Vrbovec 14. U idućem kolu u zagorskoj derbiju u Krapini igraju Zagorec i Gaj.

U Četvrtoj nogometnoj ligi – središte ovog je vikenda igrano 21. kolo. Stubica je na gostovanju pobijedila Sutlu Laduč sa 4 : 1. Dva gola za Stubicu je postigao Robert Glavač, a po jedan Matija Drempetić i Lovro Maček. Tondach je kao domaćin sa 3 : 0 slavio protiv Rugvice. Tondach je poveo u 10. minuti golom Bobinca sa 25 metara iz slobodnog udarca. Isti igrač pogađa i za 2 : 0 u 66. minuti, a već u 67 minuti Pasariček je iskoristio pogrešku obrane gostiju, izašao sam pred gostujućeg golmana i pogodio za 3:0. Zabočka Mladost je visoko, 0 : 5, poražena na gostovanju u Kutini kod Moslavine, dok je Straža u gostima kod Save Strmec odigrala 1 : 1. U ostalim susretima ovoga kola: Gradići – Slunj 2 : 0, Banovac – Ravnice 0 : 1, Croatia Hrastje – Odra 2 : 1, Dinamo OO – Zagreb 0 : 0 i Lukavec – Zelina 1 : 1. Na ljestvici vode Ravnice s 51 bodom, drugi je Lukavec sa 47, treći Gradići sa 37 bodova. Četvrti Dinamo Odransko Obrež i peti Zagreb imaju po 36 bodova, šesta Croatia Hrastje i sedma Stubica po 31 bod, osmi je Tondach sa 30 bodova. Deveta Mladost Zabok, deseta Moslavina i jedanaesta Rugvica Sava imaju po 28 bodova, dvanaesta Sutla Laduč 26, trinaesti Slunj 25, četrnaesta Odra 21, petnaesta Sava Strmec i šesnaesta Zelina imaju po 18 bodova, sedamnaesta je Straža sa 16 bodova i zadnji osamnaesti Banovac s 13 bodova. U idućem kolu Stubica je domaćin Gradićima, Mladost drugoplasiranom Lukavcu, a Straža Sutli Laduč, dok Tondach gostuje kod Odre.

U Prvoj zagorskoj ligi jučer je igrano 18. kolo. Nakon što je u prošlom kolu preuzeo vodstvo na ljestvici Golubovec ga je nakon ovog kola i povećao jer je sa 4:1 na gostovanju pobijedio Matiju Gupca, a drugoplasirani Klanjec je kao domaćin izgubio od Pregrade 1:3. Golubovec je u Gornjoj Stubici vodio sa 3 : 0 golovima Kresonje, Bobeka i Vinceljaka, na 1 : 3 je smanjio Bačani u 80. minuti, a gol za konačnih 4 : 1 je postigao Vujica s 11 metara u prvoj minuti sudačke nadoknade. Što se tiče utakmice Klanjca i Pregrade, 2 : 0 je povela Pregrada golovima Golubića u 15. i Kolara u 43. minuti. Na 1 : 2 je smanjio Drčić s 11 metara u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a konačnih 3 : 1 za Pregradu je postigao Kantolić u 60. minuti, također iz kaznenog udarca. Inkop i Oroslavje su odigrali 1 : 1. Povelo je Oroslavje golom Gamilca u 53. minuti, a izjednačio Petrović u 86. Rudar Miholjan je pobijedio ekipu Omladinca 3 : 2. Rudar je vodio 3 : 0, a golove su postigli Majcenić i Bračević dva. Na 1 : 3 smanjio je Horvat, a na 2 : 3 Juhar u 90. minuti s 11 metara. Lobor je izgubio od Oštrca 0 : 3, a golove za goste su postigli Trčak, Latin i Vidović -Popek. Zagorec VT je kod kuće izgubio od Rudara DZ 0 : 1, a jedini gol je postigao Pavetić u 70. minuti. Jedinstvo je bilo bolje od Ivančice također sa 1 : 0, a gol je postigao Kunštek u 51. minuti. Vodeći Golubovec ima 48 bodova, drugi Klanjec 43, treće Jedinstvo 41, četvrta Pregrada 33 boda, peti Rudar DZ 30, šesti Rudar Mihovljan i sedmo Oroslavje po 27 bodova, osma Ivančica 26, deveti Omladinac 20, deseti Inkop 19, jedanaesti Oštrc i dvanaesti Matija Gubec po 18 bodova, trinaesti Lobor 5 i zadnji Zagorec VT 2 boda.

Odigravanjem osmog kola jučer je počeo proljetni dio u Drugoj zagorskoj nogometnoj ligi. Toplice su sa 1:0 pobijedile jesenskog prvaka Đalskog pa je prvo mjesto preuzeo Vatrogasac koji je u ovom kolu sa 2:0 pobijedio Desinić. Mladost MB sa 1:0 je savladala Slogu, pa sada Vatrogasac i Mladost imaju po 18 bodova, a Vatrogasac je na čelu zbog bolje gol razlike. Đalski je pao na treće mjesto, sa 16 bodova. Na četvrtom mjestu sa 15 bodova je Mladost iz Belca, koja je u ovom kolu na gostovanju pobijedila Milengrad 4:1. Pete Toplice imaju 10 bodova, šesta Sloga 7, sedmi Milengrad 5 i osmi Desinić 4 boda.