Zagorski derbi u 23. kolu Treće nogometne lige – središte između Zagorca i Gaja je pripao Gaju, koji je tako ponovio uspjeh iz jesenskog dijela prvenstva. Igralo se u Krapini, a završilo je 2 : 1 za Gaj, koji je vodio sa 2 : 0 golovima Dina Cvrtile u 35. i 72. minuti. na 1 : 2 je uspio smanjiti Matija Smrekar u 89. minuti. Zagorec je i dalje četvrti na ljestvici, sa 38 bodova, a Gaj i dalje peti, ali sada sa 36 bodova. Do sada vodeći Kurilovec je izgubio 2 : 3 na gostovanju kod Karlovca, iako je vodio sa 2 : 0, tako da je prvo mjesto preuzeo Jarun koji je sa 1 : 0 pobijedio Segestu. U ostalim susretima ovoga kola: Vrbovec – Špansko 1 : 1, Maksimir – Bistra 3 : 2, HAŠK – Ponikve 0 : 0, Mladost Petrinja – Trešnjevka 0 :1, Vrapče – Lučko 0 : 2 i Trnje – Dugo Selo 2 : 0. Vodeći Jarun ima 54 boda, drugi Kurilovec 52, treće trnje 51. Četvrti Zagorec ima 38 bodova, peti Gaj 36, šesto Lučko 35, sedmi Maksimir 32, osmo Dugo Selo i devete Ponikve imaju po 31 bod, deseti Karlovac 30, jedanaesta Bistra, dvanaesto Vrapče i trinaesta Mladost Petrinja imaju po 27 bodova, četrnaesto Špansko 23, petnaesta Trešnjevka 22, šesnaesta Segesta 21, sedamnaesti HAAŠK 20 bodova i zadnji Vrbovec ima 15 bodova. U idućem kolu koje se igra već u srijedu od 17 sati Gaj je domaćin Karlovcu, a Zagorec gostuje kod Španskog.

U Četvrtoj nogometnoj ligi – središte odigrano je ovoga vikenda 22. kolo. Stubica je kod kuće protiv Gradića odigrala 3 : 3. U utakmici punoj preokreta gosti su poveli već u prvoj minuti, Stubica je izjednačila i povela 2 : 1 golovima Kormana, onda opet na 3 : 2 u svoju korist preokreći gosti, s time da je od 81. minute Stubica igrala s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Koletić. Kad će već činilo da će gosti odnijeti sva tri boda, u trećoj minuti sudačke nadoknade nabacio je Drempetić, a gol za konačnih 3 : 3 glavom postiže domaći golman Đurđek koji je došao pomoći svojim napadačima. Istim rezultatom 3 : 3 završila je i utakmica u Zaboku između Mladosti i drugoplasiranog Lukavca, s time da su ovdje bod u zadnjim trenucima iščupali gosti. Mladost je povela 2 : 0 golovima Vedriša i Hrastinskog u 16. i 38. minuti. No, gosti se nisu predavali, krajem prvog poluvremena su smanjili na 1 : 2, a onda u 58. minuti i izjednačili. Imali su čak priliku i povesti, ali je ipak povela Mladost golom Krajačića u 84. minuti. Od 63. minute domaći su igrali s igračem više jer je zbog drugog žutog kartona isključen gostujući igrač. I kad se već pisala pobjeda domaćim nogometašima, gosti su u zadnjoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera uspjeli izjednačiti na konačnih 3 : 3. Straža je u Humu na Sutli dočekala Sutlu Laduč i ostvarila vrijednu pobjedu. Bilo je 2 : 0 za Stražu, a golove su, oba u prvom poluvremenu, postigli Marko Ilić i Marko Pavić. Tondach iz Bedekovčine je gostovao kod Odre i odigrao neriješeno 0: 0. U ostalim susretima ovoga kola: Ravnice – Sava Strmec 1 : 0, Rugvica Sava – Banovac 3 : 0, Slunj – Moslavina 0 : 2, Zagreb – Croatia Hrastje 1 : 0 i Zelina – Dinamo OO 4 : 2. Vodeće Ravnice imaju 54 boda, drugi Lukavec 48, treći Zagreb 39. Četvrti Gradići imaju 38 bodova, peti Dinamo OO 36, šesta Stubica 32 boda. Sedma Croatia Hrastje, osmi Tondach, devet Moslavina i deseta Rugvica imaju po 31 bod, jedanaesta Mladost Zabok 29, dvanaesta Sutla Laduč 26, trinaesti Slunj 25, četrnaesta Odra 22, petnaesta Zelina 21, šesnaesta Straža 19 bodova, sedamnaesta Sava 18 i zadnji Banovac ima 13 bodova. U idućem kolu koje se igra ove srijede od 17 sati Stubica je domaćin Slunju, Tondach Zagrebu, Mladost Zabok gostuje u Odranskom Obrežu kod Dinama, a Straža kod Gradića.

Nogometaši Golubovca, vodeća ekipa Prve zagorske nogometne lige nastavlja s pobjedama. U 19 kolu su sa 4 : 0 pobijedili ekipu Zagorca Veliko Trgovišće i učvrstili vodstvo na ljestvici. Dva gola je postigao Vujica, te po jedan Kresonja i Matija Bobek. U derbiju kola Jedinstvo je kod kuće pobijedilo Klanjec sa 1 : 0 i preuzelo od njega drugo mjesto. Jedini gol je pao krajem prvog poluvremena. U kaznenom prostoru gostiju srušen je Vukić, a penal je uspješno izveo golman Mikinac. Matija Gubec je napravio iznenađenje i pobijedio Ivančicu u Zlatar Bistrici sa 4 : 1. Gornjostubičani su vodili sa 4 : 0 golovima Mikca i Kovača u prvom te Horvata i Pižira u drugom poluvremenu, a za domaćine je počasni gol postigao Šumiga u 88. minuti. Rudar DZ je sa čak 9 : 1 savladao ekipu Lobora, a čak četiri gola je postigao RHadi, od toga jedan s 11 metara. Oštrc je sa 2 : 1 pobijedio Rudara iz Mihovljana, koji je, inače, poveo golom Jakopca u 7. minuti. Izjednačio je Škrlec u 66., a pobjednički gol za Oštrc je postigao Beljak u 73. munuti. Omladinac je kod kuće izgubio od Inkopa 1 : 2. Inkop je vdio 2 : 0 golovima Cvilka u 9. i 76. minuti, a smanjio je Juhar u 80. Oroslavje – Pregrada su odigrali 1 : 1. Povelo je Oroslavje golom Šimića u 36., a izjednačio Kantolić na samom kraju prvog poluvremena iz jedanaesterca. Vodeći Golubovec ima 51 bod, drugo Jedinstvo 44, treći Klanjec 43, četvrta Pregrada 34, peti Rudar DZ 33, šesto Oroslavje 28, sedmi Rudar M 27, osma Ivančica 26, deveti Inkop 22, deseti Oštrc i jedanaesti Matija Gubec imaju po 21 bod dvanaesti Omladinac 20, trinaesti Lobor 5 i zadnji Zagorec VT 2 boda.

U velikom derbiju 9. kola Druge zagorske nogometne lige u Brezovi su se sastali Vatrogasac i Mladost iz Marije Bistrice koji su zauzimali prva dva mjesta ljestvice s istim brojem bodova. Sa 3 : 1 je pobijedio Vatrogasac. Domaćine je vodstvo već u drugoj minuti doveo Renato Majsec koji je u 30. minuti povisio i na 2:0. U nastavku Mladost je ostala sa deset igrača nakon drugog žutog kartona za Juricu Čukmana. Treći gol za domaćine postiže Krog u 75. minuti, a Mladost je postigla počasni gol u drugoj minuti sudačke nadoknade. S 11 metara gol za konačnih 3 : 1 postiže Frajtak. Ovom pobjedom Vatrogasac se izdvojio sam na vrhu ljestvice, a Mladost, koja je ostala na 18 bodova, je pala na četvrto mjesto. Prestigli su je Đalski i Mladost Belec. Đalski je sa 3 : 0 savladao Milengrad, a Mladost Belec je sa 2 : 1 bila bolja od Sloge. Sloga je povela u 31. minuti golom Kucljaka, na 1 : 1 je izjednačio Matija Kurtanjek u 61., a pobjednički gol za Mladost je postigao Klarić u 90. minuti. Vodeći Vatrogasac ima 21 bod, drugi Đalski 19, treća Mladost Belec i četvrta Mladost MB po 18. Pete Toplice imaju 13 bodova, šesta Sloga 7, sedmi Milengrad 5 i osmi Desinić 4.