Općinska udruga umirovljenika „Radobojsko srce 65+“ Radoboj uprizorila je starinski običaj perečehe. Perečeha se održala u DVD-u Radoboj, a bila je prva od ovogodišnjih mnogobrojnih planiranih aktivnosti udruge u kojoj su rado sudjelovali mnogobrojni članovi, a njih ima preko 100. Ovo događanje realizirano je u suradnji s Općinom Radoboj, a među prisutnima bilo je djece i mladih koji su se rado okušali u čehanju perja.

Prvu ovogodišnju aktivnost udruge umirovljenika Radobojsko srce 65+ tako su uspješno uprizorili njihovi članovi, a u tome im je pomogla i glazbena pratnja domaćeg sastava Kontra benda. Bilo je tu i okrijepe, pića i starinskih slastica, a kako je to bilo i nekad sve je završilo plesom. Načelnik Anđelko Topolovec zahvalio je Udruzi umirovljenika 65+ na ideji i realizaciji perečehe u Radoboju. „Stara poslovica kaže: narod koji ne drži do prošlosti i običaja nema ni budućnost. Mi u Radoboju ponosni smo na prošlost, tradiciju i običaje”, poručio je Topolovec.

BROJ PREGLEDA: 71


