U tijeku je postupak javne nabave za odabir izvođača radova za projekt uređenja igrališta s umjetnom travom u Pregradi. Kako je istaknuo predsjednik Nogometnog kluba Pregrada, Denis Burić u Pregradi je najveći broj registriranih nogometašica i nogometaša jer aktivno djeluju i muški i ženski nogometni klub. Trenutno ih je oko tristo registriranih. Zato im je neophodan pravi pomoćni teren, dodaje Burić, jer se na glavnom godišnje odigra oko 150 utakmica, a gdje su još treninzi. Zahvalio se Gradu koji je prijavio projekt na natječaj, pa je od Ministarstva turizma i sporta dobiveno 300 tisuća eura. Burić se nada da će igralište biti otvoreno sljedeće godine.

Gradonačelnik Pregrade i zastupnik u EU parlamentu, Marko Vešligaj podsjetio je da su već ranije kupljene parcele, a energetski je uređena i klupska zgrada. Istaknuo je da je projekt vrijedan 1,4 milijuna eura i najveća je sportska investicija u povijesti Pregrade. Ostatak sredstava pokušat će se namaknuti kroz druge natječaje, dio će ići iz kreditnog zaduženja, a očekuje se i pomoć Krapinsko-zagorske županije.

Čestitke na ovom projektu uputio je župan Željko Kolar, rekavši kao je ovaj projekt važan ne samo za Pregradu, nego i za cijelu županijsku nogometnu obitelj. Najavio je da će Županija sufinancirati projekt s najmanje 50 tisuća eura. Županu je želja napraviti i jedan sastanak Nogometnog saveza, svih klubova i svih čelnika jedinica lokalne samouprave da se proba napraviti jedan projekt uređenja igrališta s umjetnom travom.




