Vijesti

Preventivno-represivnim akcijama policija obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti

Počelo je obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti koji se u Republici Hrvatskoj održava od 15. studenog do 15. prosinca. Cilj je upozoravanje cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti te se želi potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti, koji je postao ozbiljan problem današnjice. Policijska uprava krapinsko-zagorske tim povodom provodi niz preventivno-represivnih aktivnosti u suradnji sa županijskim Zavodom za javno zdravstvo te odgojno-obrazovnim ustanovama. U osnovnim i srednjim školama intenzivno će se provoditi predavanja za učenike u sklopu preventivnog projekta „Zdrav za 5!” te tematska predavanja za roditelje. Ujedno će se na razini Policijske uprave provoditi i preventivno-represivne aktivnosti u cestovnom prometu u dijelu testiranja vozača na prisutnost alkohola i droga u organizmu, kao i kontrolirati kršenje zakonskih odredbi o zabrani prodaje duhanskih proizvoda i alkohola te točenja alkoholnih pića maloljetnim osobama.

Posljednje vijesti