Poraz Zaboka od Cibone

41

Košarkaši Zaboka u 12. kolu Premijer lige na svojem su parketu sinoć ugostili Cibonu i izgubili sa 53: 82. Igrači Cibone su bili apsolutni favoriti i to su dokazali dominirajući tijekom cijelog susreta. Bili u bolji u svim četvrtinama, a na poluvremenu je bilo 42 : 24 za Cibonu. Najefikasniji u zabočkoj momčadi su bili Patrik Jambrović sa 16, Mladen Primorac sa 11, Petar Marić sa 10 i Luka Tomas sa 9 koševa. Kod Cibone naviše koševa su postigli Roko Prkačin, 16 i Krešimir Radovčić, 15. Osim ove, u 12. kolu Premijer lige odigrana je još samo jedna utakmica u kojoj je Sonik Puntamica sa 81 : 69 savladala Škrljevo. Sve ostale utakmice, između Šibenke i Zadra, Furnira i Alkara, Hermesa i Osijeka te Splita i Gorice, su zbog korone odgođene. Na nepotpunoj ljestvici sa po 20 bodova vode Cibona, Zadar i Sonik Puntamica, s time da Sonik ima utakmicu više od Cibone i Zadra. Zabok je sa 15 bodova, odnosno 4 pobjede i 7 poraza, sedmi. U idućem 13. kolu Zabok bi u subotu trebao gostovati kod Gorice.