Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred spomenika poginulim policijskim službenicima u Zaboku, Policijska uprava krapinsko-zagorska obilježila je Dan policije i blagdan sv. Mihovila. Poginulim pripadnicima policije, počast su odali zamjenik načelnika Policijske uprave krapinsko-zagorske Robert Pavić, gradonačelnik Zaboka Ivan Hanžek, zamjenik gradonačelnika grada Krapine Ivica Hršak, obitelji poginulih policajaca, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, predstavnici Udruge umirovljenika Policijske uprave krapinsko-zagorske, predstavnici sindikata i IPA-e Hrvatsko zagorje te ostali djelatnici PU.

U Policijskoj upravi je održan i radni kolegij na kojem se raspravljalo o aktualnom stanju sigurnosti. Zamjenik načelnika Robert Pavić istaknuo je kako imamo najmanju stopu kriminaliteta u državi te smanjen broj poginulih u prometu. Naglasio je i da živimo i radimo u jednoj od najsigurnijih Policijskih uprava u Hrvatskoj. U spomen na poginule policajce i sve stradale u Domovinskom ratu u crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Svetom Križu Začretje, održana je i sveta misa zadušnica.




