Počeo je četvrti izbor za Najljepši advent u Hrvatskoj, koji provodi portal gradonačelnik.hr u suradnji s Ministarstvom turizma i sporta. Svi zainteresirani trebaju se prijaviti do 23. prosinca, a izbor će se održati na FB stranici gradonačelnik.hr od 27. prosinca do 3. siječnja, nakon čega slijedi proglašenje pobjednika. Novost ovogodišnjeg izbora je što će o pobjedniku, uz FB korisnike, odlučivati i žiri, odnosno turističke zajednice, gradovi i općine koji će sudjelovati u izboru. Slike svih prijavljenih bit će objavljene na FB stranici portala Gradonačelnik.hr 27. prosinca do 3. siječnja. Pobjednike, odnosno prva tri mjesta, po izboru građana, bira se u četiri kategorije – veliki, srednji i mali gradovi i općine. Žiri će birati u samo dvije kategorije – gradovi i općine. Još jedna novost je i završni event krajem siječnja, na kojem će se podijeliti plakete pobjednicima. U prošlogodišnjem izboru sudjelovala su 64 adventa iz 48 gradova i 16 općina, a u kategoriji malih gradova, podsjećamo pobijedilo je Oroslavje. Pravila izbora i prijave dostupni su na društvenim mrežama portala gradonačelnik.hr


