SDP-ovi zastupnici u srijedu su napustili sabornicu, najavivši da neće nastaviti raspravu o Prijedlogu državnog proračuna jer je u izradi tog prijedloga sudjelovao bivši ministar zdravstva Beroš. Smatraju da je taj proračun “proračun premrežen korupcijom” kojeg SDP ne može i neće podržati.
Na ovu temu saborske zastupnice Jasenka Auguštan Pentek i Anita Curiš Krok su održale i konferenciju za novinare. Zastupnica Auguštan-Pentek je istaknula kako u proračun nije uvrštena izgradnja Centra za srce i mozak u Krapinskim Toplicama, kao ni amandman da se dogradnja dječjih vrtića, prema NPOO-u financira u stopostotnom financiranju, već u iznosima od 30 i 40 posto. Tražili su poseban fond koji bi osiguravao razliku da se općine i gradovi ne bi prezaduživali. Nije prošao ni amandman za adekvatniji izlaz s brze ceste u Poznanovcu, ni za uređenje cesta Mače-Novi Golubovec te za sportsku dvoranu u Srednjoj školi Zlatar, koja nema adekvatan prostor za nastavu tjelesnog. Zastupnica Anita Curiš Krok osvrnula se, između ostalog, na financiranje županijskih uprava za ceste kojima je proračun prepolovljen, na smanjenje sredstava za sanaciju klizišta te izrazila nezadovoljstvo što u proračunu nije planirana niti jedna prometnica s istoka Krapinsko-zagorske županije.
“Žalosno je da Zagorje uvijek ostane nigdje. Ovo su prijedlozi koje smo mi cijelo vrijeme predlagali, a oni iz nas, kako se to po domaći kaže, delaju bedake”, komentirala je Curiš Krok, prenosi Zagorjeinternational.


