U Krapini je održana primopredaja dva nova vozila za Zavod za hitnu medicinu Krapinsko-zagorske županije vrijednosti 336 tisuća 250 eura. Vozila su nabavljena za sjedište Zavoda u Krapini i za ispostavu Donja Stubica. Prema riječima ravnatelja županijskog Zavoda za hitnu medicinu Krešimira Božića, vozila su nabavljena kreditnim zaduženjem i otplaćuju se decentraliziranim sredstvima Krapinsko-zagorske županije.

„To je novi poticaj kojeg Županija daje u nabavci i opreme i vozila u naš Zavod sve kako bi stanovnicima naše županije ali i djelatnicima koji pružaju hitnu medicinsku pomoć osigurali dobre uvjete rada, dobru opremu i prosperitet”, istaknuo je Božić. Dodao je kako je se čeka isporuka još šest sanitetskih vozila kako bi se opremile sve ispostave sanitetskog prijevoza. Vozač Tima 1 hitne medicine Mario Pavetić u Zavodu za hitnu medicinu radi 13 godina, drago mu je što je prepoznata potreba za nabavom novih vozila koja će pružiti veću sigurnost i komfor pacijentima i samim djelatnicima.

„Vozilo je veće, prostranije i sigurnije. Veći je prostor za pacijente i posadu. Zato smo se i odlučili za nabavku ovih vozila kako bismo i pacijentima i nama djelatnicima pružili veću sigurnost i udobnost za vrijeme vožnje i obavljanja posla”, istaknuo je Pavetić. U timu 1 je i doktorica Matea Stipetić koja radi u Donjoj Stubici. Ona je također istaknula zadovoljstvo nabavom novog vozila.

„Naravno da se sve što se koristi i troši pa tako i naša vozila. Ne smijemo si dozvoliti kvarove ili greške u hitnoj službi. Smatram da su naša vozila naš alat s kojim na vrijeme dolazimo na mjesto događaja kao i do konačnog mjesta zbrinjavanja pacijenta, do bolnica. Mislim da smo s ovim podigli razinu sigurnosti što se tiče zbrinjavanja pacijenata”, rekla je dr. Stipetić.

Zamjenik gradonačelnika Krapine Ivica Hršak pohvalio je rad djelatnika hitne medicinske službe te im je zahvalio na trudu, angažmanu i doprinosu koji čine u svom radu te je istaknuo kako im se mora osigurati adekvatna i pripadajuća oprema. Gradonačelnik Donje Stubice Nikola Gospočić zahvalio je Krapinsko-zagorskoj županiji i Zavodu za hitnu medicinu koji se pokazao kao vrlo dobar partner, među ostalim i na svim manifestacijama organiziranim na području grada, pa tako i u skorašnjem uprizorenju Seljačke bune .

„Čuli smo da se pripremaju nova ulaganja u koja će ponovno biti uključena ispostava Donja Stubica, zbog čega mogu iskazati izrazito zadovoljstvo i još jednom zahvaliti svima na dobrom i kvalitetnom radu”; rekao je Gospočić. Ključeve novih vozila predao je župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar koji je istaknuo kako se vozni park Zavoda za hitnu medicinu kontinuirano obnavlja.

„Mi u KZŽ imamo odlučno postavljen sustav, imamo fantastične ljude, motivirane, educirane i to je jedan dodatni zadatak i odgovornost da svo to znanje i emociju koju ulažu u posao popratimo najmodernijom medicinskom opremom i najmodernijim vozilima”, rekao je župan. Najavio je i novi pravilnik koji će definirati novu opremu za svih 140 djelatnika Zavoda, što će također financirati Županija. Osim toga, župan je podsjetio da je izdana građevinska dozvola za izgradnju novog Zavoda za hitnu medicinu pa je uputio apel Ministarstvu zdravstva da financira izgradnju sa 50%. Inače, prošle je godine zabilježeno 34 300 poziva na broj 194, obavljeno je 14 700 intervencija na terenu, obrađeno je 7 600 pacijenata, a vozila hitne medicinske službe prošla su 600 tisuća kilometara.


