Župan Željko Kolar održao je prijam za pripadnike Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Krapinsko-zagorske županije, organizatore Zagorske pekmezijade. Pohvalio je manifestaciju koja okuplja branitelje i njihove obitelji na jednom mjestu. “Organizatori su odradili izvrstan posao. Zatvara se kompletna priča, okupljaju se sve generacije. Svaki branitelj nosi svoji križ, a izuzetno je bitno da ti ljudi ne ostanu sami, ne izoliraju se iz zajednice i da imaju potporu svoje obitelji. Manifestacija je uspjela u onom trenutku kada je uspjela okupiti toliki broj udruga i pojedinaca koji žele sudjelovati“, poručio je župan Kolar.

Predsjednik Udruge Josip Horvatin iskazao je zadovoljstvo što za manifestaciju postoji veliki interes i posjećenost. Ujedno je najavio kako će se na pekmezijadi iduće godine predstaviti četiri županije. “Pekmezijada je prilika da javnost informiramo o aktivnostima koje provodimo kroz svoje redovite zadaće poput informatičkog opismenjavanja hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji kojima smo donirali 1372 računala. U pripremi imamo donaciju od još 50 računala. “Posebno nas veseli što smo u mogućnosti pomoći i našim prijateljima suborcima, njihovim obiteljima i ne samo s područja naše Županije nego i šire, stoga ćemo donirati računalo Policijskoj upravi i braniteljima grada Osijeka te Policijskoj upravi i braniteljima grada Dubrovnika.

Također, aktivnost na koju smo posebno ponosni je promicanje vrijednosti Domovinskog rada”, rekao je Horvatin i dodao kako je najveća vrijednost odlazak učenika osmih razreda u Vukovar. Udruga promiče i humanitarne aktivnosti, a inicirali su i osnivanje veteranskog centra na području Krapinsko-zagorske županije. “Branitelji s područja sjeverozapadne Hrvatske posebno smo zainteresirani za izgradnju centra takve vrste jer nam je to potrebno. Na dnevnoj bazi branitelji i članovi obitelji javljaju nam se za psihološku, medicinsku i druge vrste pomoći”, rekao je Horvatin.



