U Zaboku je održan 19. Mali gastro, tradicionalna manifestacija Srednje škole Zabok i Centra kompetencija u ugostiteljstvu i turizmu. Bila je to prilika da se učenicima osmih razreda pokaže kako izgleda obrazovanje u turizmu i ugostiteljstvu. Kako je rekla ravnateljica škole, Draženka Jurec i ova je manifestacija pokazatelj da u školi njeguju drugačiji pristup nastavi i da učenje nisu samo učionice, već učenici trebaju pokazati svoja znanja građanstvu i budućim poslodavcima. Voditeljica Centra, Veronika Kolman istaknula je da će projekt završiti krajem godine i omogućit će kvalitetnije obrazovanje kadrova u ugostiteljstvu u turizmu. Dograđena škola s hotelom, restoranom i kafićem učenicima će pružiti učenje temeljeno na radu i bit će im zanimljivije. Gradonačelnik Zaboka, Ivan Hanžek istaknuo je da je Mali gastro dobra uvertira u svečanost početka rada Centra kompetencija u ugostiteljstvu i turizmu. Župan Željko Kolar rekao je da je cilj dignuti kvalitetu i kategorizaciju destinacije, ali za to treba školovan kadar. S novim Centrom kompetencija, a u suradnji s gospodarstvom, stvorit će se taj kvalitetan kadar koji će moći odgovoriti izazovima. Na Malom gastru sudjelovali su i partneri, srednje škole iz Bjelovara, Varaždina, Preloga i Zagreba, Ekonomski fakultet i Fakultet za turizam i menadžment iz Opatije te Biološki-tehnološki centar iz Ljubljane i Viša škola za ugostiteljstvo i turizam iz Bleda.











