Plivačice i plivači Olimpa iz Zaboka nastupali su minulog vikenda na HEP mitingu Hrvatskog plivačkog saveza koji je održan na 50 metarskom bazenu Svetice u Zagrebu. Bilo je to prvo natjecanje u velikom bazenu na kojem su se mogle loviti norme za nastup na Europskom prvenstvu i Europskom juniorskom prvenstvu. Nastupilo je 430 plivačica i plivača iz Austrije, Slovenije, Mađarske, Srbije i Hrvatske. Plivalo se u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji, a Olimp je nastupio s četiri plivačice i osam plivača pod vodstvom trenera Ivice Androića i Lare Očić. U iznimno jakoj konkurenciji uspjeli su osvojiti 10 medalja i izboriti ukupno 16 nastupa u A i B finalima. Jana Pavlić osvojila je pet zlatnih i jednu srebrnu medalju, od čega vrijedi izdvojiti pobjede na 50 slobodno i 50 leptir u seniorskoj konkurenciji. Petar Pavalić osvojio je jednu zlatnu i dvije srebrne medalje. Vili Sivec osvojio je jednu brončanu medalu i još dva puta plivao A finala. Patrik Erceg plivao je u tri B finala, Emma Horvat u dva, a Hana Blažević u jednom. Za Olimpovce slijedi nastup u Rijeci na međunarodnom mitingu „Victoria-Primorje” za desetak dana.