Zagorci su proteklog vikenda na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u atletici održanom u Karlovcu osvojili odlične rezultate. Član Atletskog kluba Zabok David Posavec osvojio je izvrsno 3. mjesto u disciplini 1500 m s rezultatom 4:01,22 čime je rušio svoj osobni rekord za čak 10 sekundi! Iako je Davidu ovo ulazna godina u juniorima, ovo mu je već druga seniorska medalja, prvu je osvojio na početku godine na dvoranskom PH (na 3000 m). U bacanju kladiva nastupio je Zabočan u dresu AK Dinamo Zrinjevac, Matija Gregurić koji je osvojio naslov državnog prvaka s hicem 71.81 m. Ovim nastupom je ujedno osvojio vrijedne kvalifikacijske bodove za Svjetsko prvenstvo u atletici koje će održati u Budimpešti od 19 do 27. kolovoza i približio se pragu koji ga vodi do nastupa na ovom najprestižnijem svjetskom natjecanju u atletici.