U organizaciji Lions kluba Zagorje prošlog je vikenda održana akcija čišćenja divljeg deponiju u Mokricama u blizini autoceste Zagreb-Macelj pod motom „Prirodu ne gledati, nego štiti“. Akciji su priključili i članovi Lions kluba Slovenske Konjice, a očišćeno je više od 3.500 četvornih metara šume. Prikupljeno je više od sto vreća smeća, ukupno šest kamiona otpada. Na sada očišćeni prostor postavljena je kamera za nadzor. Sve sudionike akcije toplim obrokom i pićem počastio je Hotel Zagi, a da akcija bude uspješno privedena kraju, pomogli su Grad Oroslavje, Trans Grad Lež, Izvor-Ka i Elektro-profi KSA. Organizatori su zahvalili svima koji su sudjelovali u akciji ili se priključili donacijom te tako pokazali da Zagorje ima srce, ruke i hrabrost mijenjati stvari na bolje.



