Vijesti

Sanirano čak 30 dionica cesta i tri klizišta na području Grada Zlatara, krenuli i novi projekti

I na području Grada Zlatara završeni su radovi na protupotresnoj obnovi cestovne infrastrukture te je preostalo još otkloniti nekoliko sitnih nedostataka, rekla je u razgovoru za Radio Stubicu, gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek. Sanirano je trideset dionica nerazvrstanih cesta i tri klizišta, a za što je iz Fonda solidarnosti dobiveno 4 milijuna 342 tisuće eura. I gradonačelnica Auguštan Pentek istaknula je da bi bez tih sredstava obnova trajala desetak godina. Nažalost, u svibnju se zbog bujičnih voda otvorilo sedam novih klizišta, pa je proglašena elementarna nepogoda. Gradonačenica se nada da će biti odobrena sredstva za sanaciju. Završetkom ovih radova krenuli su novi veliki projekti. Hrvatske šume krčile su trasu šumske ceste do vrha Ivančice kako bi izvođači mogli krenuti s radovima. Također je Gradu Zlataru odobreno 260 tisuća eura iz mjere 4.3.3 za šumsku cestu Juranšćina-Belecgrad. Uređenje ove ceste posebno je važno zbog dostupnosti žurnih službi. Traju radovi na gradnji nove tržnice na sajmištu u Zlataru, za što je dobiveno milijun eura iz Fonda za ruralni razvoj. Grad se prijavio i za dodatna sredstva, a dok se ne dobije odgovor, sredstva za završetak radova osigurana su putem kredita. Završit će se nogostup u Varaždinskoj ulici kroz četvrtu fazu gradnje, za što su također osigurana sredstva. Javni natječaj raspisan je za asfaltiranje ceste u Repnom, za što je dobiveno 30.600 eura. Također je Grad Zlatar na natječaju dobio četrdeset tisuća eura za uređenje parkirališta kod zgrade gradske uprave. Raspisat će se javna nabava, pa se gradonačelnica nada da bi radovi mogli krenuti na jesen.

Posljednje vijesti