U organizaciji Društva multiple skleroze Krapinsko-zagorske županije obilježen je u Zaboku Nacionalni dan multiple skleroze. Održan je coffee chat na kojem su sudjelovali predsjednica Društva multiple skleroze Krapinsko-zagorske županije, Nada Smrekar, izvršna direktorica Saveza Društava multiple skleroze Hrvatske, Dijana Roginić, akademkinja Vanja Bašić Kes, neurologinja Gordana Soić, neurolog Ivan Adamec i pjevačica Anđa Marić, kao javna osoba oboljela od multiple skleroze. U ime Grada Zaboka okupljenima se obratila Petra Vrančić Lež, a u ime Krapinsko-zagorske županije, zamjenica župana Jasna Petek, koja je istaknula veliki iskorak koji je udruga napravila posljednjih godina. Nada Smrekar je u razgovoru za Radio Stubicu istaknula da u Krapinsko-zagorskoj županiji imamo sve više oboljelih od multiple skleroze, posebice mlađih osoba. Liječnici su educirani i upućuju ih na udrugu, ali još uvijek postoji određena stigma, no i to se polako mijenja. Trenutno je u udruzi 181 član. Udruga je poznata po brojnim projektima koje realizira, a predsjednica Smrekar posebno ističe osobnu asistenciju i pomoć u kući. Javili su se i na program „Zaželi”, gdje se čekaju rezultati. Trenutno dvadesetak članova ima osobne asistente. Smrekar se nada da će s promjenom zakona, broj osobnih asistenata rasti od 1. siječnja jer su potrebe velike. I dalje se provode terapije i psihološka pomoć, koja je izuzetno važna, ali problem je jer nema dostupnih psihologa koje bi zaposlili. Odličan je odaziv i na kreativne radionice koje se održavaju utorkom.



