U 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi Središte igralo se 23. kolo. Zagorec je bio domaćin Dugom Selu i doživio je prvi poraz u proljetnom dijelu prvenstva 2:3. Zagorec je poveo 2:0 golovima Hoića i Pelka u prvom poluvremenu. Gosti su izjednačili u drugom iz dva jedanaesterca, da bi zatim u trećoj minuti nadoknade zabili i gol za pobjedu. Bez bodova je u sudačkoj nadoknadi ostao i Gaj na gostovanju kod Mladosti u Petrinji koja je pobijedila 2:1. Domaći su poveli već u trećoj minuti, da bi Šaban izjednačio tri minute prije kraja. I kad se mislilo da će Gaj doći do boda, domaći pogađaju u sudačkoj nadoknadi za pobjedu. Zato je uspješna bila Bistra koja je s 3:0 pobijedila Kurilovec s dva gola Štrulana i jednim Jančića. U ostalim utakmicama: Lučko-Maksimir 2:1, Lukavec-Ponikve 3:2, HAŠK-Trešnjevka 2:2, Trnje-Vrbovec 5:0, Vrapče-Karlovac 2:2 i Ravnice-Segesta 1:1. Na ljestvici vodi Zagorec s 55 bodova, ispred Dugog Sela koje ima 44. Gaj je na sedmom mjestu s 37, a Bistra na dvanaestom s 30. U sljedećem kolu Gaj je domaćin Ravnicama, Zagorec ide u goste kod Trešnjevke, a Bistra gostuje kod Karlovca.

U 13. kolu 2. Hrvatske nogometne lige za žene Skupina A, Pregrada je trebala gostovati u Čibači kod Župe dubrovačke, ali je utakmica odgođena i igrat će se 16. travnja. U sljedećem kolu Pregrada je domaćin Frankopanu iz Siska.

U 4. Hrvatskoj nogometnoj ligi Središte – skupina A, igralo se 20. kolo, a na rasporedu su bila tri zagorska derbija. Tondach je bio domaćin zabočkoj Mladost i pobijedio 1:0, golom Frtalja u 65. minuti. Straža je ugostila Klanjec, koji je iznenađujuće odnio pobjedu 0:2, golovima Pavlinića i Zrnca u drugom poluvremenu. Stubica je ugostila Golubovec i pobijedila 4:1. Povela je Stubica već u petoj minuti golom Pešeca. Izjednačio je Bobek u 24. U drugom poluvremenu u 68. minuti, Stubica je došla do gola iz jedanaesterca kojeg je realizirao Drempetić. Skrivio ga je Risek koji je ujedno zaradio crveni karton. U 88. minuti još jedan gol postiže Pešec, a priču je zaključio Vlahović, golom u sudačkoj nadoknadi. U ostalim utakmicama: Brezovica-Špansko 5:0, Zagreb-Polet Sveta Klara 1:1, Blato-Duga Resa 2:0, Slunj-Dinamo Odranski Obrež 1:4 i Prečko-Odra 2:1. Na ljestvici vodi Dinamo Odranski Obrež s 50 bodova, ispred Brezovice koja ima 42. Golubovec je treći s 38, a Mladost Zabok četvrta s 37. Tondach je šesti s 29, Stubica deseta s 27, Straža dvanaesta s 23 i četrnaesti Klanjec s 20. U sljedećem kolu zagorski derbi u Zaboku igraju Mladost i Stubica. Tondach gostuje kod Duge Rese, a Straža kod Odre. Golubovec je domaćin Zagrebu, a Klanjec Slunju.

U posljednjem 20. kolu 2. Hrvatske malonogometne lige Zapad, Jesenje je gostovalo u Novom Marofu, a domaći su bili bolji 9:2. Golove za Jesenje postigli su Kovačec i Kranjčec. U ostalim utakmicama Zagreb 92-Gorica 2:11, Otočac-Rijeka 3:2 i Petrinjčica-Uspinjača Gimka 3:4. Prvo mjesto osvojila je Gorica s 38 bodova, ispred Uspinjače s 37. Jesenje je prvenstvo završilo na petom mjestu s 25 osvojenih bodova.

U 1. Zagorskoj županijskoj ligi igralo se 13. kolo. U derbiju kola sastali su se Oroslavje i Rudar Dubrava Zabočka, a bolji su bili gosti 1:3. Još su igrali: Inkop-Rudar Mihovljan 7:4, Ivančica-Jedinstvo 2:3, Omladinac-Mladost Marija Bistrica 0:5, Pregrada-Matija Gubec 4:1 i Oštrc-Lobor 2:1. Na ljestvici vodi Rudar Dubrava Zabočka s 31 bodom. Druga je Pregrada s 29, a treće Oroslavje ima 27. Slijedi četvrta Ivančica s 25 bodova, peti Inkop s 24, šesto Jedinstvo s 22, sedmi Oštrc s 21 i osma Mladost Marija Bistrica s 20. Na začelju su deveti Lobor sa sedam bodova, deseti Omladinac sa šest, jedanaesti Rudar Mihovljan s pet te posljednji dvanaesti Matija Gubec s tri. U sljedećem kolu igraju Matija Gubec-Oštrc, Jedinstvo-Pregrada, Mladost Marija Bistrica-Inkop, Rudar Mihovljan-Ivančica, Rudar Dubrava Zabočka-Omladinac i Lobor-Oroslavje.

U 2. Zagorskoj županijskoj ligi na rasporedu je bilo 11. kolo. Igrali su Đalski-Radoboj 1:0, Mladost Belec-Sloga 3:1, Zagorec Veliko Trgovišće-Vatrogasac 1:2 i Milengrad-Desinić 3:2. Slobodne su bile Toplice. Na ljestvici vodi Đalski s 22 boda ispred Mladosti Belec sa 17. Treća Sloga i četvrti Vatrogasac imaju po 14. Peti Zagorec Veliko Trgovišće i šeste Toplice imaju po 13. Sedmi je Milengrad s 11 bodova, osmi Desinić s devet i posljednji deveti Radoboj s četiri boda. U sljedećem kolu sastaju se Vatrogasac-Mladost Belec, Desinić-Zagorec Veliko Trgovišće, Đalski-Milengrad i Sloga-Toplice. Slobodan je Radoboj.

U Jedinstvenoj zagrebačkoj županijskoj nogometnoj ligi na rasporedu je bilo 20. kolo. Dinamo Jakovlje je ugostilo Polet iz Buševca i pobijedio 2:0. U ostalim utakmicama: Klas Mičevec-Turopoljac Kuče 1:1, Ban Jelačić Vukovina-Bregana 2:3, Naftaš Ivanić-Jaska Vinogradar 0:1, Sloga Križ-Lomnica 3:2, Rakov Potok-Zrinski Farkaševac 4:1, Strmec Bedenica-Mladost Obrezina 2:0 i Kupa Pokupsko-Vatrogasac Zdenci Brdovečki 3:4. Na ljestvici vodi Naftaš Ivanić s 43 boda, ispred Bana Jelačića koji ima 37. Dinamo Jakovlje je trenutno trinaesti s 23 boda. U sljedećem kolu Dinamo ide na gostovanje u Rakov Potok.

U 1. Zagrebačkoj županijskoj nogometnoj ligi Zapad igralo se 16. kolo. Mladost Luka ugostila je Savski Marof i pobijedila 3:2. Vrh je u Kraljevom Vrhu ugostio Dinamo Okić i izgubio 0:2. Pušća je gostovala kod Jamnice u Pisarovini, a domaći su slavili 3:2. U ostalim utakmicama: Sloga Suza Orešje-Mladost Drenje Brdovečko 2:0, Klokočevac-Novaki 7:0, BSK Brdovec-Mladost Kraj Donji 2:2 i Krašić-Mladost Klinča Sela 3:1. Na ljestvici vodi Klokočevac s 41 bodom, ispred Jamnice koja ima 33. Pušća je četvrta s 27 bodova, Mladost Luka šesta s 25, a Vrh deseti s 20. U sljedećem kolu Pušća je domaćin BSK-u. Vrh ide u goste Jamnici, a Mladost Luka ide kod imenjaka Mladosti u Kraj Donji.