U sklopu tradicionalne brdske utrke „Boroša” koja se trči od Trga bana Jelačića do tornja na Sljemenu, održano je Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju. Još jednu medalju osvojio je Nikola Špoljar iz Atletskog kluba Zabok koji je bio srebrni. Brži od njega bio je Ivan Dračar iz zagrebačke Mladosti. Od članova Atletskog kluba Rudolf Perešin iz Gornje Stubice, najbolji je bio Neven Čorko koji je osvojio 15. mjesto. Zvonimir Vlahović je s 45. mjestom bio najbolje plasirani član Trkačkog kluba Maraton Krapina. Kod žena je pobijedila Matea Parlov Koštro iz zagrebačkih Svetica. Jelena Bedeniković iz Atletskog kluba Zabok osvojila je 21. mjesto. Suzana Dinjar iz Rudolfa Perešina bila je 26. U konkurenciji juniora je David Posavec iz Zaboka bio sedmi, a kod juniorki Inga Sadaić 11. U ekipnom poretku Atletski klub Zabok osvojio je treće mjesto. Prva je bila Mladost Zagreb. Rudolf Perešin osvojio je deveto, a Maraton Krapina 12. mjesto. Kod žena je Zabok ekipno bio sedmi, a pobjeda je pripala Agramu.