U Mariji Bistrici je održana 2. trail utrka „Za dušu i tijele Mirko Fulir“ u organizaciji Turističke zajednice Marija Bistrica i Atletskog kluba Zabok. Trčalo se na stazama od 12,2 kilometra i od 5,7 kilometara. Na dužoj stazi startalo je 76 trkačica i trkača. Prva tri mjesta osvojili su članovi Atletskog kluba Zabok. Najbrži je bio Nikola Špoljar ispred Marka Goričkog i Domagoja Buzjaka. Kod žena je prva bila Martina Horvat iz Atletskog kluba Svetice. Druga je bila Kristina Tenšek iz Zaprešića, a treća Dijana Janžek iz Zagorje Adventure Teama. Na kraćoj stazi startalo je 50 trkačica i trkača. Stazu je najbrže prošao Goran Papeš iz Zagorje Adventure Teama. Drugi je bio Ivan Kolar iz Sportskog društva Mala Erpenja, a treći Darko Dominko iz Atletskog kluba Zabok. Kod žena je pobijedila Tamara Bulić ispred Jozefine Bulić i Štefice Bubnjarić. Zanimljivo je spomenuti i da je na kraćoj stazi nastupio i rektor Svetišta Majke Božje Bistričke, prečasni Domagoj Matošević koji je na kraju osvojio 16. mjesto. Također su održane i utrke na kraćim dionicama za predškolce i učenike.