U 18. kolu Treće nogometne lige – središte krapinski Zagorec je na svojem terenu dočekao ekipu do tada vodećeg Jaruna i odigrao 1:1. Krapinci su poveli u 7. minuti golom Matije Smrekara, a gosti su izjednačili u 51. preko Ivana Barabana. Mačanski Gaj je, također na domaćem terenu, odličnom igrom savladao ekipu Lučkog s 2:0. Prvi gol za Gaj je postigao Dino Cvrtila u 32. minuti, a na 2:0 je povisio Martin Šaban u 71., iako je Gaj od 53. minute igrao s igračem manje, kada je zbog dva žuta kartona u samo pola minute isključen Martin Maloča. Nakon remija Jaruna u Krapini, vodstvo je preuzeo Kurilovec koji je u ovom kolu na gostovanju sa 6:0 pobijedio Trešnjevku. Segesta je izgubila od Dugog Sela 0:1, Ponikve od Karlovca također 0:1, Bistra je izgubila od Trnja 0:2, Špansko je savladalo ekipu Vrapča s 2:1, Vrbovec je izgubio od Mladosti iz Petrinje 1:3, a Maksimir i HAŠK su odigrali 1:1. Vodeći Kurilovec ima 42 boda, drugi Jarun 41, treće Trnje 36. Četvrti je Zagorec s 32 boda, a na peto mjesto se popeo Gaj koji ima 29 bodova. Šesto Lučko i sedme Ponikve imaju po 28 bodova, osmo Dugo Selo 26, deveti Maksimir 25, deseta Bistra 23, jedanaesto Vrapče 22 boda. Dvanaesto Špansko i trinaesta Segesta imaju po 20 bodova, četrnaesta Trešnjevka 18. Petnaesti Karlovac i šesnaesta Mladost Petrinja imaju po 17 bodova i neodigrani međusobni susret. Sedamnaesti je HAŠK s 15 bodova i osamnaesti Vrbovec s 5 bodova. U idućem 19. kolu u subotu od 15 i 30 Zagorec igra u Petrinji kod Mladosti, a Gaj u Zagrebu kod Maksimira.