Radovi na izgradnji Centra za starije osobe Lobor u punom su jeku. Grade se zidovi i prva betonska ploča, a početkom proljeća Centar bi trebao biti pod krovom, rekla je načelnica Ljubica Jembrih, nakon obilaska radova. Centar za starije osobe Lobor, smješten u Velikoj Petrovogorskoj, nakon dovršetka osigurat će 93 stalna smještajna kapaciteta i pružati različite usluge za ukupno 180 korisnika. Osim smještaja, centar će omogućiti cjelodnevni i poludnevni boravak, psihosocijalnu podršku, pomoć u kući te posebnu skrb za osobe s Alzheimerovom bolešću i drugim demencijama. Otvorit će se i do 50 radnih mjesta. Uz samu izgradnju, radi se i na izradi dokumentacije za registraciju ustanove. Projekt je vrijedan 6,1 milijun eura, a bit će završen u lipnju iduće godine.


