Načelnica Općine Lobor, Ljubica Jembrih ugostila je predstavnike Učeničkog vijeća Osnovne škole Franje Horvata Kiša uz ravnateljicu Valeriju Debeljak. Djeca su načelnicu upoznala sa svojim idejama i željama, za koje je načelnica istaknula kako će ih realizirati kroz godinu dana, budući ih smatra realnima. Istaknula je da je pozitivno iznenađena njihovim zrelim razmišljanjem i idejama koje idu u smjeru razvoja Lobora. Općina Lobor već niz godina provodi projekte koje su predložila djeca, kao što su izgradnja teniskog terena, igrališta kod Područne škole Petrova Gora i u Markušbrijegu te organizacija Dječjeg dana u sklopu manifestacija „Janine” i aktivnosti u sklopu Adventa u Loboru. Od ovogodišnjih ideja treba istaknuti postavljanje kućica na autobusnim stajalištima, uređenje sportskog centra, organizaciju dječjih manifestacija te osnivanje vatrogasne mladeži. Podržat će se i želja prvog razreda da im se učionica oboji u plavo.


