Muzeji Hrvatskog zagorja, kao najbolja kulturno-turistička destinacije u Hrvatskoj, sve stanovnike s prebivalištem na području gradova Krapina i Klanjec te općina Desinić i Kumrovec, časti besplatnim ulazom u muzej na svom području, uz predočenje osobne iskaznice. Odluku je donio ravnatelj Jurica Sabol, zbog dobre suradnje javne ustanove i lokalne zajednice, a odluka se primjenjuje od 1. siječnja 2025. godine i traje čitave godine. “Izuzetno nam je drago što smo u proteklih nekoliko godina ostvarili niz lijepih suradnji sa vrtićima, osnovnim i srednjima školama na području gdje muzeji djeluju kao i s udrugama i pojedincima. Na ovaj način želimo još više potaknuti na tu suradnju i podignuti razinu očuvanju naše kulturne i prirodne baštine Hrvatskog zagorja”, naglasio je ravnatelj Sabol.
Muzeji Hrvatskog zagorja, kao institucija brinu o pet značajnih kulturnih, etnoloških, povijesnih i umjetničkih lokaliteta poput Dvora Veliki Tabor, Galerije Antuna Augustinčića, Muzeja krapinskih neandertalaca, Muzeja seljačkih buna (koji je trenutno za posjetitelje zatvoren zbog obnove te Muzeja „Staro selo“ Kumrovec.


