Vijesti

Ministrica zdravstva u radnom posjetu Općoj bolnici Zabok

Ministrica zdravstva Irena Hrstić danas kasno poslijepodne obišla je Opću bolnicu Zabok, u pratnji ravnateljice Andreje Filija i predsjednika Upravnog vijeća Petra Vrančića, te održala radni sastanak s vodstvom bolnice. Iskazala je pritom zadovoljstvo viđenim u zabočkoj bolnici.

Irena Hrstić

“Ja bih se zahvalila i ravnateljici i zdravstvenim djelatnicima što kroz jedan racionalni i stručni pristup pokušavaju od bolnice uzeti najbolje, a sve s idejom da pacijenti koji gravitiraju ovoj bolnici dobiju kvalitetnu zdravstvenu uslugu. Veseli me i činjenica što su dobili akreditacijske certifikate, što na prvu možda mnogima ne znači puno, ali bolnice koje imaju akreditacijske certifikate znači da su kroz procese rada i kroz kvalitetu pružene zdravstvene usluge zadovoljile visoke standarde. Dobro je i znati što može biti bolje i biti samokritičan, a koliko sam shvatila u razgovoru, ideja je kako poboljšati zdravstvenu uslugu upravo za sve građane koji tu pripadaju. Čula sam i informaciju da ima povećani broj poroda, da dolaze roditi u zabočku bolnici i izvan županije, jer je očito prepoznata kvaliteta”, istaknula je ministrica zdravstva Irena Hrstić, čestitajući ravnateljici, predsjedniku Upravnog vijeća, zdravstvenim djelatnicima i svima koji služe ovoj bolnici na korist Zagorcima. Govoreći o aktualnom problemu dugova bolnica ministrica je rekla kako je njezina obveza da sve dugove koje zdravstvene ustanove imaju razriješi, a da to pacijenti ne osjete. Pohvalila je pritom zabočku bolnicu što je iskoristivost limita za zdravstvene usluge dovela na skoro 100 posto, a za sam dug rekla je kako je u njezinoj domeni rješavanja, zajedno s vodstvom bolnica. I ravnateljica zabočke bolnice Andreja Filija rekla je kako pacijenti nisu nikada bili zakinuti bez obzira na dugove veledrogerijama, a tako će biti i ubuduće.

Andreja Filija

Također je iskazala zadovoljstvo što su iskoristivost limita podigli na skoro 100 posto, odnosno do potpune iskoristivosti nedostaje manje od 2 posto. “Mi se stalno ekipiramo, primamo nove liječnike, imamo puno specijalizanata, otvaramo nove grane, ambulante, djelatnosti, trudimo se kako bi zadovoljili potrebe našeg stanovništva i da naša bolnica bude prepoznata po nekim našim odjelima, kao Centar izvrsnosti i Odjel izvrsnosti ginekologije i da to možemo uskoro dodijeliti i nekim našim drugim odjelima”, istaknula je ravnateljica Andreja Filija. Predsjednik Upravnog vijeća zabočke bolnice Petar Vrančić rekao je kako je suradnja s ministarstvom izuzetno dobra i vrlo konkretna. Pritom je ukazao kako je odobreno 2,5 milijuna eura za klimatizaciju, za što se uskoro očekuje natječaj, te vjeruje da će do idućeg ljeta klima biti potpuno u funkciji.

Petar Vrančić

“Također imamo jednu veliku želju, znamo svi da je to veliki problem, a odnosi se na nedovoljno parkirnih mjesta, projekt je gotov, te sada tražimo izvore financiranja. Želja je i uređenje jedne zgrade za palijativno-produljeno liječenje, edukativni centar, vlastita praonica rublja, te još neke manje stvari”, rekao je Petar Vrančić.

Posljednje vijesti