Vijesti

Ministrica zaštite okoliša kod gradonačelnika Krapine

Ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković posjetila je Grad Krapinu gdje se susrela s gradonačelnikom i saborskim zastupnikom Zoranom Gregurovićem. Razgovarali su o nekoliko tema, od sanacije klizišta, vodoopskrbe i odvodnje te zaštite okoliša. Gradonačelnik Gregurović je istaknuo kako su jedan od gorućih problema u našoj županiji klizišta dodavši da općine i gradovi u našoj županiji imaju premale proračune da bi ozbiljna klizišta mogli sami rješavati. Ministrica Vučković je pritom naglasila kako su osigurana određena sredstva kako bi se sanacija klizišta koja su sada aktivna financijski poduprla i riješila. Ministrica je najavila i kako će Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost uskoro objaviti novi natječaj za projekte koji doprinose zelenoj tranziciji.

Posljednje vijesti