Muzeji Hrvatskog zagorja treću godinu u svim svojim jedinicama provode program „Na konju u Muzeje. Program počinje danas u 10 sati u Muzeju krapinskih neandertalaca te u Muzeju Staro Selo u Kumrovcu od 14 sati. Sutra će muzejsko-edukativne radionice biti održane u Dvoru Veliki Tabor u 10 te u Muzeju seljačkih buna u Gornjoj Stubici u 14 sati.

Zajednička tema je konj, kojim se, kroz radionice i muzejsko-edukativnu publikaciju, svaki od muzeja bavi na drugačiji način, pripadajućom podtemom. Tako će sudionici u Dvoru Veliki Tabor naučiti nešto više o korištenju konja za prijevoz, dok će u Muzeju krapinskih neandertalaca saznati o prošlosti i evoluciji konja. Muzej seljačkih buna ispričat će priču o vojnim konjima i vitezovima, a Muzej „Staro selo“ Kumrovec o konjima kao igračkama. Program traje 5 vikenda, a završna svečanost bit će 7. prosinca u Muzeju Staro Selo Kumrovec.




