Uspio je i drugi opći bojkot potrošača, iako je odaziv bio nešto manji nego prvi puta. Prema podacima Porezne uprave, ukupan broj računa izdanih u trgovini na malo ovog je petka bio za 20 posto veći nego tjedan dana ranije, kada se također provodio bojkot, dok je ukupni iznos izdanih računa veći za 19 posto. Međutim, u usporedbi s petkom, 17. siječnja, kada nije bilo bojkota, broj računa bio je manji za 32 posto, a iznos za 44 posto. Prema pisanju portala Gradonačelnik hr., u prvom provedenom bojkotu, najrevniji su bili Slavonci. Najveći minus, od 55,86 posto, zabilježen je u Požeško-slavonskoj županiji, slijedi Osječko-baranjska sa 52,38 posto, a jedina „neslavonska” županija među prvih pet je Varaždinska sa 52,17 posto ostvarenog prometa. Gledano po gradovima, uvjerljivi rekorder prošlotjednog bojkota je Valpovo čiji su građani u trgovinama ostavili 66,93 posto manje novca nego u petak 17. siječnja, a među gradovima s područja KZŽ, prednjače na petom mjestu Zabok s potrošnjom manjom za 58,53 posto i Donja Stubica s 57,96 posto manjom potrošnjom.


