Jučer, tijekom provođena aktivnosti u sklopu akcije „Mir i dobro“, policijski službenici su u Bedekovčini zatekli maloljetne osobe koje su posjedovale i koristile pirotehniku. Pirotehnika je od djece oduzeta, pozvani su njihovi roditelji, a prilikom postupanja utvrđeno je kako su posjedovali i koristili pirotehnička sredstva kategorije F2 i P1. Roditelju djeteta mlađeg od 14 godina slijedi Obavezni prekršajni nalog, a protiv 14-godišnjaka slijedi Optužni prijedlog nadležnom sudu zbog počinjenog prekršaja Zakona o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja. Podsjećamo kako je upotreba pirotehnička sredstva kategorije F2 i F3 dozvoljena u razdoblju od 27. prosinca do 1. siječnja, ali samo osobama starijima od 18 godina. Maloljetnici stariji od 14 godina mogu koristiti samo pirotehnička sredstva kategorije F1 ( to su bengalske šibice, male petarde, konfete – bombice, žabice, pasje bombice, naboji za dječje pištolje, šibice sa zlatnom i srebrnom kišom i sl.). Djeca mlađa od 14 godina ne smiju koristiti nikakva pirotehnička sredstva, upozorili su iz policije.


