Krapinsko – zagorska županija i ove 2022. godine sufinancira rad skloništa za napuštene životinje Luč Zagorja u Selnici. Ugovor o sufinanciranju potpisali su župan Željko Kolar i direktor tvrtke Zag- Vet Zlatar Bistrica Mladen Jemeršić. Sklonište je od županije dobilo 60 tisuća kuna, a rebalansom proračuna osigurat će se još 40 tisuća kuna, rekao je župan Željko Kolar. Istaknuo je i da iako Županija nema zakonsku obvezu, ima moralnu i ljudsku obvezu pomagati radu skloništa. “Imamo i sreću što je jedna takva privatna inicijativa još 2014. zaživjela na području Krapinsko – zagorske županije jer sada je obaveza da se ima azil, i sigurno je nama bilo lakše nego nekim drugim sredinama koje azil nisu imale. Izmjenom zakona došlo je do povećanja cijena za jedinice lokalne samouprave i hvala kolegicama i kolegama iz njih 27 koji su potpisali ugovor s Luči Zagorja, a pozivam one koji to nisu napravili, njih još 5, da to svakako naprave, rekao je župan.

Mladen Jemeršić zahvalio je Županiji na doznačenim sredstvima te se pohvalio dobrim brojkama u udomljavanju pasa. “Prošle smo godine udomili 278 pasa, a ove godine krenuli sa 45 do 28. veljače. Otvorili smo prekograničnu suradnju s Velikom Britanijom, ove godine po prvi puta je 5 pasa otišlo tamo”, rekao je Jemeršić. Josip Milički, načelnik Marije Bistrice na čijem se području sklonište nalazi istaknuo je da bio dobar potez 2014. godine izgraditi azil jer je to postao jedini prihvatni centar za napuštene životinje u našoj županiji. Županija je skloništu donirala i 180 kilograma hrane za pse i mačke.







