U Trogiru je jučer završilo kadetsko prvenstvo države u šahu. U ukupno pet dobnih kategorija u muškoj i ženskoj konkurenciji nastupilo je preko 300 mladih šahistica i šahista. Zapažene rezultate ostvarile su i zagorske mlade šahovske nade. Roko Jaković iz Šahovskog kluba Oroslavje u kategoriji do 15 godina sa 6,5 bodova osvojio je peto mjesto. U istoj kategoriji Šimun Mlinarić iz Šahovskog kluba Donja Stubica je s 5 bodova bio 21. (8. do 14 godina). U toj je kategoriji inače prvak Ivor Colev iz Šahovskog kluba Stridon Štrigova sa 7 bodova, koliko su osvojili i drugi Ivano Sundac Crikvenica, treći Marin Grgantov Sedlar-Pepe Kaštel Novi i četvrti Borna Franc Samobor. Kevin Kucelj, Šahovski klub Oroslavje, je u kategoriji do 13 godina sa 6,5 bodova bio šesti (drugi u kategoriji do 12 god.) U toj je kategoriji prvak Borna Pehar Šahovski klub Mornar Split sa 7,5 bodova.