Petnaestogodišnja plivačica Olimpa, Jana Pavalić, nastupila je na Europskom prvenstvu u plivanju za juniore i juniorke u Rumunjskoj gdje je osvojila brončano odličje na 50 leptir. Europska prvakinja postala je Lana Pudar iz BiH. Inače, u polufinalu je Jana imala najbolje vrijeme, 26,50 što je i njen apsolutni hrvatski rekord, dok je Lana Pudar bila čak 38 stotinki slabija. No u finalu su se stvari okrenule u korist plivačice iz BiH, koja je godinu i pol starija od Jane. Jana je uspjela oboriti i apsolutni rekord na 100 slobodno i to kao prva plivačice ženske štafete 4×100 slobodno. Plivale je u vremenu 56,09 i time oborila još jedan rekord, ali nažalost to nije bilo dovoljno hrvatskoj štateti da se plasira u i finale. Na 50 slobodno Jana je osvojila peto mjesto i treba napomenuti da je bila najmlađa u konkurenciji. Niz odličnih rezultata Jana je zaokružila osmim mjestom kao članica štafete Hrvatske 4×100 mješovito. Janin brat Petar nastupio je na 50, 100 i 200 leđno. U sve tri dicipline bio je solidan, ali nije uspio doći do polufinala.