Diljem Hrvatske večeras se po 20. puta u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva obilježava Noć muzeja. U Muzeju grada Pregrade pripremili su zanimljiv program u sklopu kojeg će u 18 sati biti otvorena izložba „Sklad prolaznosti”, autorice Ane Herceg. Od 19 do 21 sat pripremljeni su interaktivni sadržaji u zbirkama Muzeja, među ostalim učenici Srednje škole Pregrada oživjet će Ljekarničku zbirku Thierry kroz radonice izrade krema, balzama i čajeva, a učenici i nastavnici Glazbene škole Pregrada ispunit će hodnike i izložbene prostore glazbom. U Numizmatičkoj zbirci odvijat će se pokazna radionica izrade nakita od kovanica uz prikaz zlatarskog zanata. Za vrijeme trajanja manifestacije ulaz u sve izložbene prostore muzeja je besplatan.
BROJ PREGLEDA: 136


